سرویس و نگهداری کولر گازی

صفحه اصلی خدمات سرویس و نگهداری کولر گازی

سرویس کولر گازی

اسپلیت دیواری

سیستم های تهویه مطبوع برای خنک نگه داشتن منزل و تجارت شما در هوای گرم بسیار مهم هستند. سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت یک نوع متداول از سیستم خنک کننده است که به دلیل فرمت جمع و جور و کم دردسر شناخته شده است. واحد داخلی مثل یک مستطیل بلند است که در یک دیوار خانه شما ساخته شده است ، در حالی که واحد فضای باز که به عنوان کندانسور یا کمپرسور شناخته می شود ، مانند یک جعبه فلزی بزرگ است. هر سیستم تهویه مطبوع فقط به اندازه عملکرد داخلی آن خوب است ، بنابراین مهم است که اغلب کولر گازی خود را بررسی و تمیز کنید. قبل از کار در خارج از منزل برای تمیز کردن کندانسور ، با دسترسی و تمیز کردن یونیت داخلی خود شروع کنید.

شستشو یونیت داخلی

1) یک کیسه تمیز کننده را در اطراف سیستم اسپلیت دیواری قرار دهید. برای جلوگیری از رسیدن گرد و غبار و گرد و غبار به کف ، تمام دستگاه خود را با یک کیسه تمیزکننده جدید احاطه کنید.
نکته : سعی کنید کیفی را تهیه کنید که همراه آن باشد ، تا بتوانید محیط آن را محکم کنید.
نکته : به جای یک کیسه مخصوص تمیز کردن ، می توانید از یک کیسه زباله خالی استفاده کنید.

2) منبع تغذیه را خاموش کنید . به منبع تغذیه کننده در منزل خود بروید و قبل از باز کردن پنل جلویی ، فیوز مینیاتوری کولر گازی خود را خاموش کنید. دستگیره ها را در قسمت جلوی کولر گازی برای بلند کردن آن خاموش کنید تا بتوانید به قسمت داخل واحد دسترسی داشته باشید.
نکته : بیشتر دستگاه ها دارای مؤلفه های داخلی و خارجی هستند ، بنابراین مطمئن شوید که برق را به کل سیستم خنک کننده خاموش کرده اید.

3) فیلترهای هوا را از تقسیم اسپلیت دیواری خود جدا کنید. قطعات بلند و مستطیل شکل که در قسمت جلوی دستگاه استراحت می کنند ، فیلترهای هوا هستند و برای باقی ماندن در وضعیت برتر ، آنها باید برداشته و شسته شوند. زبانه ای را در کنار هر فیلتر هوا فشار دهید تا آنها را شل و از بین ببرید. قبل از شروع فرآیند تمیز کردن ، ابتدا فیلترها را در بیرون تکان دهید تا گرد و غبار و آشکار آن برطرف شود.
نکته : اگر هیچ زبانه واضحی وجود ندارد که جلوی شکاف اسپلیت شما را باز کند ، راهنمای تولید کننده را برای کمک بررسی کنید.

4) فیلترهای هوای برداشته شده را زیر آب جاری بشویید. فیلترهای هوا را به یک حوضچه یا یک حوضچه بزرگ ببرید و آب شیر آب خنک را روی آنها بریزید. اگر فیلترهای شما آنقدر کثیف نیستند ، شستشوی آنها ممکن است برای از بین بردن گرد و غبار کافی باشد. اگر به نظر نمی رسد که آب جاری این کار را انجام دهد ، از اسفنج یا پد تمیز کننده استفاده کنید تا به آرامی داخل یک ماده شوینده تمیز استفاده شود. سپس آنها را بشویید و بگذارید هوا خشک شود.
نکته : حداقل یکبار در هر ماه فیلترهای خود را بشویید

5) گرد و غبار را از درهای خنک کننده تمیز کنید. یک قلاب نازک و قوطی را به دمنده هوا اضافه کنید و از آن استفاده کنید تا گرد و غبار را از قسمت پشتی اسپلیت دیواری تقسیم کنید. بلوفین های خنک کننده مانند یک سری خطوط فلزی به نظر می رسند که در پشت اسپلیت دیواری قرار دارند.
نکته : یک برس می تواند به این بخش از روند کمک کند.

5) گرد و غبار را از درهای خنک کننده تمیز کنید. یک قلاب نازک و قوطی را به دمنده هوا اضافه کنید و از آن استفاده کنید تا گرد و غبار را از قسمت پشتی اسپلیت دیواری تقسیم کنید. بلوفین های خنک کننده مانند یک سری خطوط فلزی به نظر می رسند که در پشت اسپلیت دیواری قرار دارند.
نکته : یک برس می تواند به این بخش از روند کمک کند.

6) کویل ها را با اسپری تبخیر کننده بدون شستشو تمیز کرده و بگذارید خشک شود. یک قوطی مخصوص تمیز کننده تبخیر کننده بدون ظرف را برداشته و آن را روی کویل ها بمالید. سپس ، بگذارید محصول حداقل 20 دقیقه بنشیند. سیم پیچ ها مانند قطعات فلزی گرد و متصل به نظر می رسند ، و می توان آنها را در وسط مرکز واحد داخلی مشاهده کرد.
نکته : می توانید پاک کننده های تبخیر کننده را بصورت آنلاین از قسمت فروشگاه سایت خریداری کنید.

7) پس از تأیید تمیز کردن و خشک کردن ، فیلترهای هوا را در موقعیت اولیه خود قرار دهید. آنها اگر به راحتی در روند مونتاژ مشکلی دارید ، باید به راحتی در محل کار خود قرار گیرند ، اما اگر مشکل دارید ، کتابچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید . این فیلترهای هوای تازه اطمینان حاصل می کنند که فقط هوای تمیز و خنک آن را از طریق اسپلیت دیواری شما ایجاد می کند.

8) با بیرون راندن آب داخل شلنگ تخلیه ، هرگونه گرفتگی موجود در اسپلیت دیواری را پاک کنید. با جدا کردن شیلنگ یا لوله جدا کننده واحدهای داخلی و فضای باز از مهار خط تخلیه جلوگیری کنید. برای مجبور کردن آب یا تمیز کردن قسمت آبگیر از یک پمپ تخلیه تحت فشار استفاده کنید. بگذارید خط تخلیه هوا به مدت حداقل 1 ساعت خشک شود تا مطمئن شوید که تمام آب یا مایع تمیز کننده تبخیر شده است. قبل از روشن کردن اسپلیت دیواری ، شیلنگ را وصل کنید.
نکته : در صورت نیاز ، احساس راحتی کنید که آب یا یک ماده تمیز کننده را از طریق خط تخلیه به هر دو روش بریزید.
نکته : شما می توانید پمپ تخلیه را بصورت آنلاین از قسمت فروشگاه سایت خریداری کنید که حاوی نازل تحت فشار باشد.

9) کولر گازی خود را دوباره روشن کنید تا مطمئن شوید که همه چیز کار می کند. از تنفس در هوای تازه و تمیز لذت ببرید!
نکته : اگر اسپلیت دیواری شما هنوز مشکل دارد ، برای کمک با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

شستشو یونیت خارجی

1) برق را از تابلو برق منزل قطع کنید. یونیت خارجی خود را جدا یا خاموش کنید تا برق در آن جریان نداشته باشد. از آنجایی که می خواهید بلوفین ها را با آب سرد شستشو دهید ، مطمئناً نمی خواهید دچار برق گرفتگی شود. سیستم برق شما ممکن است به یک قطع کننده وصل شود ، یا می تواند منبع انرژی خاص خود را داشته باشد - بدون در نظر گرفتن ، این منبع را بکشید یا از برق جدا کنید تا برق کاملاً خاموش باشد.
نکته : اگر نمی دانید منبع انرژی در کجاست ، نقشه های خانه خود را بررسی کنید. به طور کلی می توان چند پا از واحد خارج از آن یافت.

2) برای شستشو بلوفین های کندانسور از یک جاروبرقی استفاده کنید. بلوفین های کندانسور قطعات فلزی نازک و عمودی هستند که قسمت داخلی فلز را خط می کنند. جاروبرقی را روشن کنید و با استفاده از حرکات طولانی ، هرگونه گرد و غبار و مواد زاید قابل مشاهده را از واحد فضای بیرون مکیده کنید. به صورت افقی و عمودی در خطوط مستقیم بروید تا جایی که هیچ خاکی یا برگ در کندانسور شما قابل مشاهده نباشد.

3) در صورت لزوم بلوفین های فلزی را صاف کنید. یک چاقوی بلند بگیرید و آنرا در میان شاخکهای بین هر باله فلزی که خم به نظر می رسد ، بکشید. اگر می خواهید که کندانسور شما با کیفیت عالی کار کند ، می خواهید مطمئن باشید که همه بلوفین ها به طور مستقیم و به درستی کار می کنند.
نکته : همچنین می توانید برس مخصوص صاف کردن بلوفین ها را از قسمت فروشگاه سایت خریداری کنیدکه به منظور صاف کردن باله های کندانسورکولر گازی طراحی شده است.

4) درب یونیت خارجی را باز کنید تا بتوانید فن را بیرون بیاورید. برای جدا کردن مشبک از بالای کندانسور از پیچ گوشتی استفاده کنید. قبل از اینکه بتوانید بلوفین ها را تمیز کنید ، باید واحدهای برقی را بطور خاص ، فن را جدا کنید. قبل از بلند کردن آن از واحد فلزی ، از آچار یا پیچ گوشتی استفاده کنید جدا کنید. فن به کندانسور سیم وصل می شود.

5) بلوفین ها را با شلنگ بشویید و بگذارید کندانسور کاملاً خشک شود. با فشار مناسب آب شلنگ فین ها را از داخل واحد فلزی بشویید. فرایند شستشو باعث می شود که باله ها تا حد امکان شفاف و تمیز باشند ، بنابراین کندانسور شما می تواند کارآمد داشته باشد. بگذارید داخل واحد فضای باز قبل از انجام هر کار دیگری کاملاً خشک شود.
نکته : اگر می خواهید یک غبار ظریف یا قوی تر از شیلنگ استفاده کنید ، از پیوست سمپاش استفاده کنید. سعی کنید فشار آب زیادی روی باله ها وارد نکنید.

6) قبل از روشن کردن مجدد ، قطعات جابجا شده را دوباره وصل کنید. از یک پیچ گوشتی برای اتصال مجدد مشبک بالا به واحد فضای باز استفاده کنید. پس از ایمن بودن همه این قطعات ، به سراغ منبع تغذیه بروید و برق را مجدداً روشن کنید .
نکته : اگر به نظر می رسد کندانسور مشکلی ایجاد می کند ، از تماس با یک متخصص برای کمک نترسید.